کارگاه آموزشی کنگره60، ویژه همسفران
دوشنبه 22 مهر 1398 ساعت 04:52 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست ارتش نمایندگی | ( نظرات )

جلسه سیزدهم از دور بیست و هفتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره 60، نمایندگی ارتش؛ با استادی همسفر فهیمه، نگهبانی همسفر زهرا و دبیری همسفر سوگل با دستور جلسه "هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان" در روز سه شنبه 16 مهر ماه 1398 ساعت 16:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم از این که امسال هم سعادت داشتم تا خدمت شما عزیزان باشم. من هم این هفته بزرگ و گرامی را خدمت جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترم ایشان و تمام مسافران و همسفران، تمام ایجنت ها، مرزبان ها و اسیستنت ها چه در گروه مسافران و چه در گروه همسفران تبریک می‌گویم. امیدوارم هر خدمتی که این عزیزان انجام می‌دهند، خیر و برکتش در زندگی شخصیشان جاری باشد.

در اینجا می‌خواهم درباره کلمه ایجنت برای شما بگوییم. شاید کسانی که تازه وارد کنگره60 شده‌اند متوجه نباشد ایجنت، اسیستنت و مرزبان کیست، و اینکه هر کدام از جایگاه‌های خدمتی چه مسئولیتی را دارند. در کنگره60 هم کلمه ایجنت کاربرد دارد. برای مثال بازیگران، هنرمندان یا فوتبالیست‌ها هم برای مدیریت کلی و هماهنگی کارهایشان از ایجنت استفاده می‌کنند. به تعریفی ایجنت یعنی یک‌جور مدیر برنامه اما طبق تعریف کنگره60 اجرا، برنامه‌ریزی و مدیریت شعب بر عهده ایجنت است. اسیستنت هم مترادف ایجنت هست اما ایجنت‌ها در قسمت مسافران خدمت می‌کنند و اسیستنت‌ها در قسمت همسفران.

البته در کارهای بسیار مهم خود جناب آقای مهندس دژاکام هستند که دیده‌بان خانم‌های مسافر هستند و ایجنت خانم‌های مسافر به طور مستقیم تحت نظر جناب آقای مهندس دژاکام خدمت خود را انجام می‌دهند. در قسمت همسفران هم اسیستنت‌ها زیر نظر خانم آنی بزرگ و دیده‌بان کنگره60 هستند. به طور کلی ایجنت و اسیستنت نظارت کارهایی را که در شعبه انجام می‌شود بر عهده دارند و به نوعی راهنمای کمک‌راهنما‌ها و مرزبان‌های عزیز هستند.

خوب مسلَم است کسی که چنین مسئولیتی را بر عهده دارد، حتماً باید خودش بتواند به عنوان یک الگو درست عمل کند و تا حدود زیادی قوانین را بداند و بتواند کمک کند تا بقیه هم قوانین را خوب اجرا کنند. البته راهنمای مرزبانان عزیز شدن هم خودش سعادتی است؛ چون مرزبانی یک خدمت بسیار بزرگ و جایگاهی بسیار خطیر است که مسئولیت خطیری دارد. شاید کار عملی به آن صورت نباشد ولی مسئولیت بالایی دارد. مسئولیت اجرایی کار‌ها به عهده مرزبان‌های عزیز است.

 من در کنگره60 یاد گرفتم که هر مسئولیتی که بر عهده من گذاشته می‌شود، حتماً هدیه‌ای بزرگ از طرف خداوند است که به من داده‌ شده. برای من تا به حال که دوازده سال هست که در کنگره60 هستم مهم نبوده که در چه جایگاهی هستم. اوایل که به کنگره60 آمدیم من  هم مثل شما یک چشمم اشک بود و یک چشمم خون. یادمان نمی‌رود روزهای اولی که وارد کنگره60 شدیم به هر حال با مشکلات و سختی هایی که هر کدام از ما داریم و مهم‌تر از این اعتماد به نفس خیلی ضعیفی که ما داریم وارد کنگره60 شدیم و به هیچ عنوان فکر نکردیم که خواب چنین جایگاه‌هایی را هم نمی‌دیدیم. درست است که شغل داشتیم، زندگی داشتیم، پول داشتیم یا کلاس‌های مختلفی می‌رفتیم ولی اعتماد به نفس لازم را نداشتیم. یعنی واقعاً از لحاظ روحیه تخریب شده‌بودیم.

من واقعاً خدا را خیلی شاکر هستم که در این جایگاه قرار گرفتم و خداوند این هدیه را به من داد تا خدمت کنم. واقعاً از جناب آقای مهندس دژاکام خیلی سپاس‌گذارم که یک چنین ساختاری را درست کرد تا ما بتوانیم به راحتی رفت و آمد داشته باشیم. اخیرا می‌دانید که همسفر‌ها وارد فاز جدیدی  شدند و قبلاً از همان نخست که کنگره60 تاسیس شد، وجودشان در کنگره60 به وجود مسافرها بسته بود. ولی خداراشکر آقای مهندس دژاکام همسفران را وارد فاز جدیدی کرده‌اند و به ما هم اجازه دادند که با آموزش‌هایی که می‌بینیم، با سی‌دی هایی که می‌نویسیم و خدمت‌هایی که انجام می‌دهیم جایگاه خودمان را در کنگره60 تعیین کنیم.

قطعاً مشکلات هستند و همه ما واقفیم و می‌دانیم. اینطور نیست که خیلی راحت و با آسودگی در کنگره60 رفت و آمد کنیم و به ظاهر یکدیگر نگاه کنیم. می‌گویند که هیچوقت باطن خود را با ظاهر کسی مقایسه نکن. در کل ما انسان‌ها تا کسی را می‌بینیم مقایسه می‌کنیم و می‌گوییم خوب ایشان از من زیباتر است، ایشان کاراییش از من بیشتر است و جایگاه بالاتری دارد و خیلی چیزها. ما در این حیطه آزمایش هستیم که خودمان را با دیگران مقایسه کنیم.

ولی ما در کنگره60 یاد می‌گیریم که تو خودت هستی، تنها آمدی و تنها می‌روی. هیچوقت خودت را با کسی مقایسه نکن. ممکن است آن فرد ظاهر بسیار خوب و شادی داشته باشد یا بسیار غمگین باشد اما این باعث نشود که تو احساس کمبود کنی و همیشه خودت را دست کم بگیری. «لیس انسان الا ما سعی» آقای مهندس دژاکام بارها این آیه را برای ما گفتند که هر کسی به اندازه سعی و تلاش خود به جایگاهی می‌رسد. این نیست که من بگویم چرا فلان شخص اینقدر راحت است و زندگی آرامی دارد پس چرا زندگی من اینطور نیست. حتماً ما خودمان با دستان خودمان یک روزی در یک مکانی این‌ها را با تفکر اشتباه و با آموزش ندیدن برای خودمان فراهم کرده‌ایم. ولی خداراشکر ما در کنگره60 در حال آموزش هستیم و آنها را به درستی یاد می‌گیریم.

 از طرفی من خیلی خوشحال هستم‌که توانستم امسال عضو لژیون سردار شوم . در لژیون سردار طوری نیست که ما فکر کنیم حتما باید میلیاردر باشیم تا بتوانیم وارد لژیون سردار شویم. ممکن است حتی مشکلات بسیاری داشته باشیم ولی قطعاً وقتی وارد لژیون سردار می‌شویم وعده خداوند است و وعده خداوند هیچوقت دروغ نیست. این یک سنت الهی است. مثلاً وقتی نیوتون کشف کرد که اگر سیبی را بیندازیم قانون جاذبه این سیب را به پایین می‌کشد، اگر دانشمند هم خودش را از آن بالا به پایین بیندازد جاذبه او را به سمت خود می‌کشد و همینطور یک آدم بی سواد فرقی نمی‌کند پس این قانون برای همه عمل می‌کند.

خداوند گفته هر چقدر که تو این قدرت بخشنگی را در خودت قوی‌تر کنی و آن توانایی بخشندگی را در خود به‌وجود بیاوری این هم یک‌جور فضیلت است که هر کسی قدرتش را ندارد. الان در این برحه از زمان خودمان واقفیم که هزاران هزار نفر هستند که دوست دارند این جایگاه های خدمتی را تجربه کنند. بتوانند به مکانی بروند که حقیقی و درست باشد؛ که در آن دزدی، فساد، غیبت و طمع و... نباشد و همه خالصانه از طه دلشان بخواهند که خدمت کنند. چقدر این میلیاردر ها خرج می‌کنند تا یک نذری بدهند و کاری انجام دهند که به درگاه خدا قبول باشد، ولی می‌بینیم که عملاً خیلی جا‌ها هر کاری انجام می‌دهند، نمی‌شود. ولی در کنگره60، چون ما خالصانه خدمت می‌کنیم و پیوند محبت داریم در جایی قدم گذاشتیم که صراط مستقیم است و می‌دانیم اگر درست حرکت کنیم و آموزش بگیریم؛ و قلب و فکر خود را درست کنیم قطعاً جواب خواهیم گرفت انشاالله.

خیلی تبریک می‌گویم به جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترم ایشان؛ سرکار خانم آنی عزیز که دیده‌بان اسیستنت ها، گروه‌خانواده و مرزبانان هستند و خانم آنی کماندار، آقای امین، خانم شانی و خانواده بزرگ کنگره60 خیلی تبریک می‌گویم. خدمت تمام عزیزان شعبه ارتش، اساتید، کمک‌راهنماهای عزیز، مرزبانان عزیز، شما همسفران گرامی و خداقوت بسیار خدمت مرزبانان دوره‌های قبل، خدمت خانم توکلی عزیز اسیستنت محترم که واقعا اینجا برای ما زحمت کشیدند و مرزبانان دوره قبل خانم شکوفه عزیز و خانم مریم عزیز. ‌قبل از ایشان خانم پروانه و خانم مهین عزیز؛ واقعا اگر این افراد نبودند کنگره60 اداره نمی‌شد.

خود آقای مهندس دژاکام  هم گفتند کنگره60 به وسیله همین عزیزانی که در حال خدمت هستند اداره می‌شود؛ چراکه خود آقای مهندس دژاکام نمی‌توانند به تمام شعب رسیدگی کامل کنند. به هر حال شعب نیازمند مدیریت بحران هستند. یک جاهایی هست که واقعا نیاز به تفکر و وقت گذاشتن دارد. انشاالله که خداوند به همه ما توفیق دهد، به همه کسانی که حتی یک لیوان چای دست کسی می‌دهند، یک لبخند می‌زنند یا انرژی مثبت می‌دهند.

خود من هر روز صبح که بیدار می‌شوم می‌گویم خدایا امروز به من کمک کن تا بتوانم خدمت کنم و موثر باشم و لبخند به روی کسی بیاورم. چه خانواده باشد چه شاگردهای کلاس اولی باشد که واقعا آن‌ها هم در آن مقطع نیاز به محبت دارند. شاید خانواده‌هایشان وضعیت مالی خوبی داشته باشند ولی به هر حال نیاز به محبت دارند. همان لقمه نانی که من صبح ها می‌برم به این دلیل که شاید یک دانش آموز صبحانه نخورده باشد با یکدیگر می‌خورند. یا برای آن‌ها میوه می‌برم. آنها هم با شوق از من تشکر می‌کنند. با خود می‌گویم به هر حال کاری است که از دست من بر می‌آید و می‌توانم موثر باشم.

 همیشه به خود می‌گویم که یادت نرود تو خدمت گذار هستی و این خواسته قلبی تو بوده؛ یادت نرود که ارباب کسی نیستی. انشاالله آن شود که فرمان هست و ما نیز بتوانیم اجرا کنیم.

در  ادامه از مرزبانان و اسیستانت محترم نمایندگی توسط اعضای نمایندگی تقدیر به عمل آمد:

 نگارنده: همسفر نگین

عکاس: همسفر نگار

تهیه و تنظیم گزارش: همسفر آیدا

منبع:کنگره60، نمایندگی ارتش

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی کنگره 60 ،

برچسب‌ها: اعتیاد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فریبا لژیون هشتم پنجشنبه 25 مهر 1398 02:36 ب.ظ
سلام ،خانم فهمیه ی عزیزومهربان عالی بود ،ممنونم بابت اینهمه مهربانی ولطفتون،این هفته را ب شما ومرزبانان عزیز تبریک میگویم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو