کارگاه آموزشی کنگره60، ویژه همسفران
شنبه 30 شهریور 1398 ساعت 12:12 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست ارتش نمایندگی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

جلسه دهم از دور بیست و هفتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره 60، نمایندگی ارتش؛ با استادی همسفر آذر، نگهبانی همسفر نسرین و دبیری همسفر سوگل با دستور جلسه " وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من " در روز سه شنبه 26 شهریور ماه 1398 ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

یاسین قلب قرآن است و وادی چهاردهم قلب کنگره60 است، قلب این سیستم است. ساعت ها طول میکشد که درمورد خط به خط وادی چهاردهم فکر کنیم و دل ببندیم و ببینیم که این وادی از عمق وجود به من و تو چه میگوید. چه طوری میتوانم 23 صفحه را که در صور آشکار 23 صفحه است و در صور پنهان 23 هزاران هزاران صفحه است برای تو در عرض 5 دقیقه توضیح دهم؟

وادی چهارده میگوید تا اینجا چگونه آمدی؟ سرگردان و بی در و پیکر. اگر به گروه راستی نپیوندی باید حول خودت بگردی همیشه سرگردان. اگر میخواهی به آرامش برسی، اگر میخواهی راحت بخوابی، اگر میخواهی نگران روزی ات نباشی، من را  پیدا کن، من جای دوری نیستم، نزدیکم در تو، چیزی بنام قدرت مطلق. ذره ای از من درون توست که چون خدایی هستی برای من و من خدایی برای تو. اگرمن را پیدا کردی تو دیگر دلواپس چه هستی؟ اگر من هستم، مثل مادری که همیشه نگهدار بچه نوپایش است، آن بچه اصلا نگرانی ندارد حتی وقتی که زمین میخورد نگران نیست.

من و تو هم اگر خدای قلب خود را پیدا کردیم دیگر نگران چه هستیم؟ اگر من و تو فرستاده شدیم به زمین یعنی روزی ما از قبل مهیا شده پس نگران چه هستیم؟ اگر ورود کردیم به کنگره یعنی اینجا دیگر خدا گفت بس است. این بنده من باید برود سراغ آموزش. دیگر آزمون و خطا بس است.

میگوید من در توام تو در من، اگر میخواهی من را  پیدا کنی اول باید عاشق آن چیزی شوی که من آفریده ام، عشق مخلوق به مخلوق. این عشق مختص به زن و مرد نیست، ما عاشق گل و گیاه و باد و رودخانه و صحرا و همه چیز میتوانیم باشیم حتی عاشق همدیگر، حتی ما که از یک جنس هستیم. این عشق یک معنای لایتناهی دارد که پیدا کردنش قطعا کار هر کس نیست. همانطور که جناب مهندس دژاکام در کتاب 60 درجه گفتند.

میگوید وقتی که عاشق مخلوقم شدی وقتی که متوجه شدی آفرینش مرا، حالا عاشق من شو. حالا که عاشق من شدی بگذار من عاشق تو شوم. آنجایی که خدا عاشق من و تو میشود همان جایی است که دستمان را میگیرد و میگوید این دست از دست خدا رها نمیشود. این طیف ها را رد کنیم این پله ها را بیاییم بگذاریم خدا به من و تو بگوید احسن الخالقین. بگذار باور کند آ ن چیزی که از من و تو ساخته ازنیکوکاران هستیم. ما از کدام اصحاب هستیم؟ میخواهیم در کدام اصحاب بمانیم؟ طبق آن اصحاب جلو برویم.

درها به روی من و تو باز شده فقط این قدم هایمان است که باید ورود کند.

وادی چهارده میگوید سایه در سایه جاذبه حس. میگوید من که یک نفر هستم مگر چند تا سایه دارم؟ میگوید من از تو هفت کالبد آفریدم که هر کالبد یک سایه. خدا کجاست؟ در سایه. چگونه باور کنم؟ با جذب. وقتی که به نیروی جذب دقت میکنی سایه را باور میکنی.

وادی چهارده میگوید یک گیرنده ای و یک فرستنده ای میفرستم، این گیرنده و فرستنده که دست همدیگر را میگیرند آن عشق پدید می آید.

نشانه اش چیست؟ محبت. وقتی که محبت بینشان قرارمیگیرد آن عشق پدید آمده است.موضوع مداوم میشود.بعد میگوید حس. میگوید ظرفت. میگوید چگونه عشق را باور کنم؟ میگوید چگونه عشق را پیدا کنم؟  میگوید مگر میشود؟

میگوید تو ظرفت را از کینه از حسادت ازبخل از خشم خالی کن تا حس کنی. در جایی که صدای نقاره می آید صدای عشق به گوش نمیرسد. مانند دف  هیچ چیز  نمیگوید و همه چیز میگوید . شما تا حال از دف صدای الفبا شنیدید؟نشنیدید. ولی وقتی دف نواخته میشود من و تو میرویم به عالم هپروت، دستمان را میگیرد و میبرد. چگونه حرف نمیزند ولی درونش دارد حرف میزند؟ عشق همان طوری است. میگوید ظرفت را از خشم و کینه خالی کن تا من ورود کنم در حس تو، تا تو حس را در من پیدا کنی و من را در حس.

وادی چهارده بسیار وادی پر معنا و پر حرفی است برایش وقت بگذارید و خیلی مطالعه کنید.بیایید ما کنگره ای ها با همدیگر پیمان ببندیم و این را آرشیو خود ثبت کنیم تا در حلقه های بعدی همدیگر را گم نکنیم و در کنار هم بمانیم و هرگز به هم خشم نگیریم و با کینه به هم نگاه نکنیم و همدیگر را از عمق وجود دوست داشته باشیم.

سلسله موی دوست حلقه دام بلاست

هر که در این حلقه نیست فارغ از این ماجراست

نگارنده: همسفر آرزو

عکاس: همسفر آیدا

تهیه و تنظیم گزارش: همسفر آیدا

منبع: کنگره60، نمایندگی ارتش

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شنبه 30 شهریور 1398 02:55 ب.ظ
سلام دوستان
چقدرررر روز و لحظه ی خاصی از یکی از روزهای ناب در کنگره 60 شعبه ی خوبمون بود، بسیار سخنان استاد به دل نشست و شاید تا به الان روزها که گذشته همچنان به فکر صحبت هاشون بودم و هستم. از خداوند خواستار سلامتی برای همه ی استادادن کنگره 60 هستم خصوصآ افرادی که ناب ترین الفاظی رو که از درون قلبشون برزبان می آورند و من از آن ها مستفیض می شوم، که مانند نوری می ماند برای راه تاریکی های من
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات