کارگاه آموزشی کنگره60، ویژه همسفران
چهارشنبه 23 مرداد 1398 ساعت 02:06 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست ارتش نمایندگی | ( نظرات )

به نام نامی اولین عاشق که اوست

هفتمین جلسه از دور بیست و هفتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره 60، نمایندگی ارتش در روز سه‌شنبه در تاریخ 98/5/22 با دستور جلسه کار، تحصیل، قدرت با استادی همسفر اعظم، نگهبانی همسفر نسرین و دبیری همسفر آیدا رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

قبل از ورود من به کنگره، در واقع این سه مقوله را در کنار هم در اختیار داشته و به آن ها رسیده بودم و تا حدودی هم در راه مستقیم و درست از آن ها به خوبی استفاده می نمودم.

کار، تحصیل و قدرت سه یار جدا نشدنی برای اشخاص موفقی است که از آن ها به خوبی بهره برده اند و همچنین باید در نظرداشته باشیم، اگرکسانی که تا به حال به کار، تحصیل و قدرت اهمیت نداده اند به جرأت می توانم بگویم برای آغاز نمودن هرگز دیر نیست و من از همین حالا می توانم اقدام نمایم و اینکه حتماً این مورد را باید در نظر بگیرم که این خواست ها فقط نباید برای فرزند و یا همسرم باشد و منِ همسفر باید خوب بدانم و درک کنم که باید به فکر خویش هم باشم.

تحصیل و کار همواره تا به امروز در زندگی من جایگاه مخصوص به خود را داشته است اما متأسفانه به قدرت که می رسیدم تماماً به هدر می رفت و من هیچ وقت نمی توانستم از آن به صورت بهینه و در جهت صحیح از آن، بهره برداری درست بنمایم.

کار و تحصیل برای من در یک سمت، قدرت و یا همان دارایی در سمتی دیگر قرار داشت که حتی شاید برای استفادۀ درست از آن دچار منیت گشته بودم و هیچ وقت به فکر درست استفاده نمودن از آن و به فکر فردای خویش بودن هم نبودم وهمواره پیش خود می گفتم: چو فردا آید فکر فردا کنم!

این جمله برای من بسیار حائزاهمیت است که: ما جمع شده ایم که بدانیم آن چه نمی دانیم.

وقتی وارد کنگره شدم بعد از گذشت مدت زمانی با آموزش های کنگره در مسیر استفاده درست و منطقی از این قدرت، توانستم در مسیری صحیح پا به عرصه بگذارم.

همچنین استفاده از تجارب تک تک شما عزیزان هم راهی جدید در مورد این مقولۀ مهم برای من باز نمود که آموختم فی الواقع فردایی هست و باید به فکر آن باشم.

کار، تحصیل و قدرت برای من، زمانی که به آن ها علاقه مند شدم مرا سرشار از اعتماد بنفس کرد اعتماد به نفسی که شاید گاهاً در من وجود نداشت. همچنین تا جایی که امکان داشت سعی نمودم حس زنانگی خودم را نسبت به حد و حدود های مشخص شدۀ یک مرد حفظ بنمایم  و مَنِشی از لحاظ رفتاری، شکلِ پوشش ظاهری و خلق و خوی مردانه پیدا نکنم زیرا من یک زن هستم، مستقل، ولی در کنار همسرم مانند دریایی از آب شور و آب شیرین که همراه یکدیگرند ولی مرز بینشان مشخص و درهم قاطی نمی شوند.

باید بگویم که مسافر و همسفر هر دو مانند دو کفۀ ترازو هستند و هردو باید به موازات همدیگر رشد کنند و لازم و ملزوم یکدیگر باشند، اگر در غیر این صورت باشد و یکی از طرفین احساس سنگینی می کند، این تعادل به راحتی از بین می رود.

همۀ ما در این جا جمع شده ایم با خواستی مشترک و این خواست در یک کلام، رسیدن به حال خوش است و طبق گفتۀ جناب مهندس دژاکام: انسان چیزی را می تواند ببخشد که آن چیز را داشته باشد و من به عنوان همسفر اگر بخواهم بال پرواز مسافرم باشم و برای رسیدن این حال خوش به او کمک کنم باید خود سرشار از این حال خوش باشم و در غیر این صورت، امکان پذیر نمی باشد.

منِ همسفرهم به موازات مسافرم در حال سفر کردن هستم، در این سفر و در ادامۀ راهِ آن، تمام و کمال باید به خودم اهمیت بدهم و به فکر خودم هم باشم تا در نهایت به حال خوب و تعادل نسبی برسم تا بتوانم بال پرواز مسافرم باشم.

مسئلۀ کار، تحصیل و قدرت هم کاملاً مرتبط به این حال خوشِ منِ همسفر می باشد.

با فراگیری و آموزش های کنگره، من متوجه شدم که این سه مسئله مانند سه ضلع یک مثلث متساوی الساقین هستند، که با برقراری و حفظ تعادل یکسانشان در کل زندگیِ من در جهت راه مستقیم می توانند اثرگذار باشند و من را از هر لحاظ به تعادل نسبی برسانند و همچنین این سه مقوله برای درک و یادگیری و آموزش های کنگره برایِ منِ همسفر تا به امروز بسیار مفید و مسمرثمر واقع شده است.

در انتها باید به خودم بگویم:

من خود را بسیار دوست می دارم، زیرا در همه جا همراه من بوده و هرگز یک بار هم به من نگفت: حاضر نیستم با تو بیایم، آمد و هیچ نگفت، حرفی نزد، گفتم و او شنید، رنجش دادم و تحمل کرد. از این لحظه به بعد به او قول خواهم داد بیشتر حواسم بهش باشد و همواره شاکر خداوندم باشم.

نگارنده: همسفر اعظم

عکاس: همسفر نگار

تهیه و تنظیم گزارش: همسفر آیدا

منبع: کنگره60، نمایندگی ارتش 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی کنگره 60 ،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فریبا لزیون هشتم شعبه ارتش سه شنبه 29 مرداد 1398 07:10 ب.ظ
سلام،خدا قوت اعظم جان،عالی بود صحبتهایتان،زندگیتان سرشار از عشق وتوام با نگاه الهی باشد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات